بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 27 ارديبهشت 1399 در ساعت 5 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تاریخچه معماری معاصر : شروع معماری معاصر از سال 1980 شروع شد که با طراحی بسیار خاص و پیچیدگی ساختمانها و بسیاری از بخش های سازه ای ، فناوری و انرژی قابل مشاهده بود . در معماری معاصر و جدید و با وجود آمدن سازه های بسیار پیچیده و عظیم تنها توسط یک معمار انجام نمی شود و به همین امر افراد زیادی برای خلق آثار معماری معاصر موثر هستند . افراد زیادی در سالهای بعد از 1980 اصول معماری مدرنیسم را زیر سوال بردند . نگرش این افراد در این بود که معماری موفق و بی نقض معماری می باشد که هدف آن برطرف کردن نیاز های جدید و همیشگی افراد و مردم باشد و از فناوری روز جهت بهبود شرایط زندگی مردم استفاده کند نه فقط اهداف آن مانند معماری مدرنیسم زیبایی شناختی ، فلسفی و شخصی باشد .

 

استادیوم ملی پکن

استادیوم ملی پکن
استادیوم ملی پکن ورزشگاه بسیار کامل و مجلل و زیباییست که در کشور چین و شهر پکن واقع شده است .

 

"  آتلیه معماری موبیوس پیشرو در خدمات معماری و مهندسی طراحی ویلا ، طراحی نما ، طراحی فضای سبز و محوطه و سایر خدمات معماری در کل کشور . زیباترین اثر ماندگار بنای خود با به ما بسپارید . خالق ایده های ذهنی شما با بهترین ایده های زیبایی شناسی . مشاوره در تمامی زمینه های معماری از خرید زمین مناسب برای ساخت ویلا و ساختمان و برج تا احداث و سود رسانی . "


مهماری پایدار به یک معماری همه گیر تبدیل شد و در معماری تاثیر بسیار عمیقی گذاشت .

تعریف معماری پایدار :
معماری پایدار یک نوع معماری که جهت به حداقل رساندن آسیب ها و تاثیرات منفی زیست محیطی بناها می باشد که توسط بالابردن بهره وری و استفاده ی مناسب از مواد ، انرژی و فضای توسعه پدیدار می گردد . معماری پایدار با توجه به رویکرد هوشمندانه در زمینه ی انرژی و حفظ محیط زیست انجام می پذیرد .
بسیاری از معماران امروزی که در بخش تامین هزینه های مالی ساخت و ساز ها شرکت دارند ، راه حل بسیار خوبی را جایگزین راه حل های هزینه محور فوری دارند ، این راه حل طراحی معماری دوستدار محیط زیست و پایدار می باشد و سایر معماران را به استفاده از این شیوه تشویق می کنند .

 

سیتی هال لندن

سیتی هال لندن – انگلستان

ساختمان سیتی هال در کشور انگلستان و شهر لندن واقع شده است . سیتی هال ساختمان شهرداری و شورای شهر لندن است . این بنا در سال 2002 به بهره بردرای رسیده است

 

یکی از مثال های استفاده از این روش استفاده از طراحی سامانه غیر فعال خورشدی می باشد که به گونه ای طراحی شده است که یک مکانیسم غیر فعال انرژی خورشیدی را در خود ذخیره کرده و در زمان مناسب از آن استفاده خواهد شد
طراحی پشت بام سبز ( بام سبز یا باغ بام ) در این نوع طراحی با استفاده از فضای سبز طبیعی و مصنوعی انجام می شود
در باغ بام طبیعی با استفاده از گیاهانی ایجاد می شود که می توانند در برابر محیط بی روح و خشن پشت بام در شرایط کم آبی و یخ زدگی و سرما و گرما از خود مقاومت نشان دهند .و این نوع پیاهان طبق آب و هوا و درجه رطوبت هوای آن منطقه انتخاب خواهند شد . طراحی این نوع بام با سایر بام ها تفاوتی ندارد و تمامی استاندارد های عایقی و پوششی در آن انجام خواهد شد . بام سبز می تواند نام دیگر بام هایی باشد که با استفاده از انرژی خورشیدی و پانل های خورشیدی برق تولید می کنند .

استفاده از مواد زیست تخریب پذیر و توجه بیشتربه مصرف انرژی ساختمان ها نیز یکی از اهداف معماری پایدار می باشد
با توجه به وجود این معماری دانشکده های معماری بیشتر به این موضوع پرداخته و باعث شده است که موضوع محیط زیست یکی از عومل مهم در معماری شناخته شود . امروزه ساختمان های بسیار زیادی در زمینه ی طراحی سبز و طراحی پایدار مشاهده می شود و به زودی فراگیر تر نیز خواهد شد .

 

تالار تنریفه ادیتوریومی

تالار تنریفه ، جزایر قناری اسپانیا
تالار تنریفه ادیتوریومی در کشور اسپانیا و واقع در سانتا کروس جزایر قناری می باشد . این تالار توسط معمار اسچانیایی به نام سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده است .

 

 مقاله مفید >>> معماری مدرن


همزمان با معماری پایدار جنبش های زیادی نیز صورت گرفت که باعث خلق روش های جدید تر و تلفیقی شد این جنبش ها عبارتند از شهر گرایی جدید ، معماری نمادین و معماری کلاسیک نوین که با همین جنبش ها باعث تلفیق معماری پایدار با رشد هوشمند و معماری بومی و طراحی سنتی شده است و در بسیاری از بناها قابل مشاهده است .

 

موبیوس خالق بهترین طرح های معماری - ارائه دهنده ی انواع خدمات معماری و طراحی ویلا در ایران

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
طرح ایرانی برگزیده مسابقه طراحی غرفه استراحت و تماشا

طرح ایرانی برگزیده مسابقه طراح ...

  طرح ایرانی برگزیده مسابقه طراحی غرفه استراحت و تماشا این مسابقه‌ی آزاد بین المللی برای طراحی پاویون استراحت و تماشای مناظر در دره زیبا ...

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک - معماری کلاسیکهمانطور که از نام این نوع طراحی ویلا مشخص می باشد سبک آن از نوع کلاسیک می باشد . اصولا معماری هر بنایی طبق طراحی آن م ...

طراحی ویلا ایرانی

طراحی ویلا ایرانی

طراحی ویلا ایرانی یکی از بخش های مهم معماری طراحی ویلا می باشد . ایرانی ها دارای معماری کهنی هستند که در تاریخ زبانزد خاص و عام می باشد . از قدیم ...