بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 25 ارديبهشت 1399 در ساعت 3 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

طراحی ویلا کلاسیک - معماری کلاسیک
همانطور که از نام این نوع طراحی ویلا مشخص می باشد سبک آن از نوع کلاسیک می باشد . اصولا معماری هر بنایی طبق طراحی آن منطقه صورت می گیرد . طراحی ویلا یکی از خدمات معماری می باشد که دارای انواع مختلفی می باشد که یکی از انواع آن طراحی ویلا با سبک کلاسیک می باشد که امروزه مورد توجه بسیاری از معماران در کل جهان قرار گرفته است . طراحی ویلا کلاسیک نیز مانند سایر سبک های دیگر دارای استانداردهای خاص و جلوه ی بصری منحصر بفردی است و از عظمت و شکوه و زیبایی همه پسندی برخوردار می باشد و عموم مردم از این نوع طرح استقبال می کنند.
سبک کلاسیک معماری در زمان رنسانس و در شهر رم خلق شد . بناهای کلاسیک دارای سر ستون های عظیم و با شکوه ، پنجره های یکدست ، طاق و قوص ها و مجسمه های زیبا و دیوار های بلند و .... هستند که نشان از طراحی کلاسیک دارد و در سایر طرح های دیگر این خصوصیات مشهود نمی باشد .

 

طراحی ویلا کلاسیک


نور پردازی و استفاده از سنگ های زیبا در بخش طراحی نمای کلاسیک قابل توجه است و در سایر طرح ها کمتر دیده خواهند شد و این هم به دلیل وجود شکوه و جلال بنای کلاسیک می باشد .در اینگونه بنا ها از مبلمان های مجلل و اشیاء تزیینی و سایر ویژگی های دیگر مانند استفاده از کاغذ دیواری و آینه های قدی و مجلل استفاده می شود تا طراحی داخلی به طراحی خارجی ویلای کلاسیک متوازن باشند .طبق نوع طراحی ویلا کلاسیک استفاده از ابزار ها و متریال منحصر بفرد خاص ، استفاده از مجسمه ها و... در این نوع طراحی ویلا ، هزینه ی آن نیز بر اساس همین بالا خواهد رفت و در صورتی که کارفرما برای پایین آوردن هزینه ها می تواند ابزار های خاص و استفاده از مجسمه و... را از این نوع طراحی کلاسیک حذف نمیاد و علاوه بر کم شدن هزینه ی ساخت همچنان از شکوه آن کم نشود .

"آتلیه معماری موبیوس ارائه دهنده ی خدمات متمایز طراحی ویلا ، طراحی نما ، طراحی محطوه و فضای سبز و سایر خدمات مرتبط با معماری در خدمت هم میهنان عزیزمان می باشد . ما ایده های ذهنی شما را به مرحله ی اجرا در می رسانیم ."

 

طراحی نما در بخش طراحی ویلا کلاسیک :
اصولا استفاده از سنگ تراوتن بهترین انتخاب برای نمای بیرونی این سبک می باشد . در طراحی نمای طراحی ویلا کلاسیک باید از بهترین و مقاوم ترین سنگ ها و متریال استفاده خواهد شد که برای سالیان متمادی از شکوه و جلال آن کاسته نشود و همچنان پا برجا و استوار بماند. کیفیت بالای متریال در نمای طراحی ویلا کلاسیک باعث می شود که با تغییرات جوی آب وهوا و باد و طوفان نیز اتفاقی برای آن نیوفتد . سنگ تراوتن یکی از پر استفاده ترین متریال برای نمای ویلای کلاسیک می باشد .

 

طراحی ویلا کلاسیک

 

ایوان یا تراس در ویلای کلاسیک :
یکی از ویژگیهای مهم و تاثیر گذار در ویلای کلاسیک وجود ایوان ( تراس )بزرگ با چشم اندازهای زیبا به اطراف می باشد که یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن اوقات مخصوصا در فصول گرم سال می باشد .

یکی از نماد های اصلی طراحی ویلای کلاسیک وجود ستون های بزرگ در دو طرف ورودی ویلا می باشد که عظمت دو چندانی به ویلا خواهد داد .

 

طراحی داخلی ویلا کلاسیک :
کف ویلای کلاسیک اصولا از کفپوش های سنگی براق استفاده خواهد شد . این کفپوش ها دارای هندسی منظم و زیبایی هستند و عظمت و زیبایی آن را دو چندان می کنند .البته در ویلای کلاسیک می توان از انواع طرح های سنگ ، کفپوش هایی با جنس های مختلف نیز استفاده می شود .
در طراحی سقف این نوع ویلا با ظرافت خاص تزیینات متوازنی انجام می شود و هر سقف خاصیت و ماهیت خاص خود را دارد . در ویلاهای کلاسیک از رنگ های طلایی برای بیشتر نشان دادن لوکس بودن آن استفاده می شود و در هر بخش از این نوع طراحی که نگاه کنیم این رنگ قابل مشاهده می باشد . رنگ طلایی حس لوکس بودن را به فضای ویلا می دهد .
اصولا رنگ اتاق ناهار خوری و نشیمن سفید است و با استفاده از پرده های لوکس زیبایی خاصی رامی توان به این فضاها داد .

مقاله مفید >>> سبک های طراحی ویلا

 سبک طراحی کلاسیک جزو پر طرفدار ترین طرح های معماری می باشد و از درخواست های 100 درصدی مشتریان ما حدود 80 درصد آنها به این سبک از طراحی علاقمند هستند .

 

فضای داخلی آشپزخانه ویلا کلاسیک:
برای لوکس نشان دادن آشپزخانه از کابینت هایی با جنس های گلاس یا ممبران استفاده می شود . رنگ دیوار وسقف آشپرخانه سفید می باشد . لوستر های زیبا و مخصوصی برای آشپرخانه در نظر گرفته می شود که با لوستر اتاق نشیمن در یک سبک هستند . در وسط آشپزخانه نیز میتوان یک جزیره ایجاد کرد.

 

طراحی ویلا کلاسیک

 

طراحی اتاق خواب در ویلای کلاسیک :
اتاق خواب باید دارای فضایی آرام بخش و محیطی به دور از رنگ های سرد باشد. اتاق خواب ویلای کلاسیک بسیار لوکس و زیبا طراحی شده . رنگ آن بستی به انتخاب کارفرما متغیر می باشد . پرده های زیبا و کمد های لوکس در این اتاق بیشترین نما را دارند . وجود یک تختخواب زیبا و استفاده از لوازم و اشیاء قدیمی یا طرح قدیمی در این نوع ویلا بسیار پسندده است .

مقاله مفید >>> اصول طراحی ویلا

سفارش طراحی ویلا کلاسیک :
سبک کلاسیک نسبت به سایر طراحی ها دارای عظمت و شکوه بالاتری قرار دارد این نوع سبک در واقع همه پسند است و بسیاری از افراد به دنبال داشتن ویلایی لوکس و با عظمت و زیبا هستند . گروه معماری موبیوس با تجربه ی فراوان در زمینه های مختلف معماری و طراحی ویلا آمادگی خود را جهت طراحی انواع ویلای کلاسیک و مدرن ، تلفیقی و سایر خدمات مرتبط با معماری اعلام می کند . تمام ویژگیهای طراحی ویلا کلاسیک و ... می تواند طبق سلیقه ی کارفرمایان محترم انجام شود و در ایده پردازی دخیل شوند .

 

طراحی ویلا کلاسیک

 

همانطور که گفته شد سبک کلاسیک در زمان رنسانس ابداع شد و پس از آن کلیساهای بزرگ و با شکوه و ابنیه های عظیم در روم و یونان باستان شکل گرفتند و سپس بناهایی پر زرق و برق و لوکس مورد توجه قرار گرفت و اشراف و ثروتمندان از این گونه بناها برای خود به پا می کردند .

 

نورپردازی در ویلاهای کلاسیک :
یکی از ویژگیهای طراحی ویلا کلاسیک نور پردازی می باشد که عظمت بنا را دو چندان می کند . شکوه و جلال ویلای کلاسیک با نور پردازی بیشتر خواهد شد و این بنا همیشه حتی در شب نیز این عظمت قابل مشاهده خواهد بود .

 

استفاده از متریال سنگی و انواع مجسمه ی سنگی ، وجود طاق و قوس در معماری کلاسیک بخشی قابل تحسین است .

 

نمونه ای از طراحی ویلا کلاسیک :
نوع ویلا : ویلای کلاسیک
کارفرما : آقای جعفری
محل اجرا : کردان - آغشت
معمار : گروه طراحی ویلا موبیوس

طراحی ویلا کلاسیک

 

یکی از معتبر ترین و پر طرفدار ترین سبک های طراحی و معماری ، سبک طراحی کلاسیک می باشد که دارای پیشینه ی بسیار زیادی است و با وجود قدمت بالای آن به دلیل معماری غنی و ساختار با ابهت آن هنوز هم جزو پر طرفدار ترین و لوکس ترین سبک های طراحی ویلا می باشد .

آب نما نیز می تواند در حیاط و یا در بخشی از دکوراسیون داخلی برخی از ویلاهای کلاسیک قرار بگیرد و همه چیز به سلیقه ی کارفرما مرتبط است که باید توسط ایشان تایید شود .

بیشترین بازده بصری را سازه های ویلای کلاسیک در بر می گیرد . این سازه ها عبارتند از ستون ها ، سر ستون ها ، پایه ستون ها و تعداد بالای ستون و مجسمه ها که در اولین دید این ها خود نمایی خواهد کرد.
در معماری کلاسیک به دلیل ارتفاع سقف می توان ابزار های مختلفی در ان نوع بنا به کار برد و حتی می توان تاسیسات موجود در ساختمان را در زیر دیوار ها و سقف های کاذب مخفی نمود و ظاهر داخلی بنا را حفظ کرد .

طراحی معماری کلاسیک نوعی طراحی تجمل گرایی و تزئیناتی است و با در هم آمیختن رنگ های طلایی و گچ بری های خاص و المان های ویژه و... سبک کلاسیک بوجود می آید . در این نوع سبک تفاوت های بسیار زیادی با سایر سبک ها داشته و تقارن در این سبک یکی از الزامات می باشد . در ویلاهای کلاسیک اگر یک بنا را به دو قسمت تبدیل کنیم دقیقا شاهد تقارنی کامل خواهیم شد .به عنوان مثال در یک ویلای کلاسیک 1 ستون و دو پنجره در سمت چپ و 1 ستون و دو پنجره در سمت راست قرار دارد .اینگونه طراحی تقارن به بنای کلاسیک ابهت و شکوه خاصی می دهد ..
وجود حوضچه های زیبا در طراحی کلاسیک یک پایه ی ثابت است و در اکثر ویلاهای کلاسیک این بخش وجود دارد .این تقارن می تواند در طراحی وحوطه ی ویلای کلاسیک نیز انجام شود .

 

طراحی ویلا کلاسیک

فضای سبز و وجود درختان و گل و گیاه در ویلاهای کلاسیک جایگاه خاصی داشته و اکثر ویلاهای کلاسیک در گذشته و حال دارای فضای سبز با شکوهی هستند که زیبایی و ابهت بنا را دو چندان می کنند.

 

رنگ ها و متریال در طراحی ویلا کلاسیک :
زمانی که نام کلاسیک به ذهنمان خطور می کند ناگهان ذهنمان به سمت خانه ای لوکس با ستون های عظیم و استفاده از مبلمان مجلل و حیار بزرگ سر سبز می باشد که داخل آن پر از لوازم پر زرق و برق آینه کاری شده با رنگ طلایی است می رود .

مقاله مفید >>> نحوه طراحی ویلا 

نظم و تقارن در طراحی ویلا کلاسیک :
یکی از مهمتری ویژگی های یک طراحی ویلا کلاسیک نظم چیدمان و تقارن در نما و دکوراسیون داخلی آن می باشد . زمانی که ما یک ساختمان را به دو نصف تقسیم کنیم باید دقیقا مشابه یکدیگر باشند . منظم بودن و تقارن از ویژگیهایی است که طراحی ویلا کلاسیک را از سایر طراحی ویلا مدرن و مدیترانه ای و... مجزا می کند .

 

طراحی ویلا کلاسیک

 

فرش ها و مبل های سلطنتی :
یکی از نشانه های طراحی کلاسیک وجود دکوراسیون داخلی و لوازم ارزشمند می باشد .در این نوع ساختمان ها اصولا از فرش های دستباف سلطنی و زیبا و پر نقش و نگار استفاده می شود . مبلمان در این نوع ویلا از نوع استیل با رنگ های سنگین طلایی و یا قهوه ای می باشد .
در نهایت یک ویلای کلاسیک دارای خصوصیات مجزایی است که سایر ویلاها باسبک های دیگر از آن بهره نخواهند برد . مهمترین ویژگیهای طراحی ویلا کلاسیک عبارتند از : طراحی متقارن و منظم ، استفاده از ستون ها و مجسمه ها و ابزار های خاص ، دکوراسیون داخلی متفاوت ، فضای سبز متفاوت ، طراحی نمای متفاوت ، لوازم و دکوراسیون متفاوت می باشد .حتی سنگفرش های این نوع طراحی با سایر سبک ها متفاوت می باشد .مهمترین ویژگیهای طراحی ویلا کلاسیک حس ابهت و شکوه و عطمت بنا می باشد که به بیننده ی آن دست خواهد داد .
با آروزی سلامتی وموفقیت روز افزون برای شما .

 

 

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
طرح ایرانی برگزیده مسابقه طراحی غرفه استراحت و تماشا

طرح ایرانی برگزیده مسابقه طراح ...

  طرح ایرانی برگزیده مسابقه طراحی غرفه استراحت و تماشا این مسابقه‌ی آزاد بین المللی برای طراحی پاویون استراحت و تماشای مناظر در دره زیبا ...

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک - معماری کلاسیکهمانطور که از نام این نوع طراحی ویلا مشخص می باشد سبک آن از نوع کلاسیک می باشد . اصولا معماری هر بنایی طبق طراحی آن م ...

طراحی ویلا ایرانی

طراحی ویلا ایرانی

طراحی ویلا ایرانی یکی از بخش های مهم معماری طراحی ویلا می باشد . ایرانی ها دارای معماری کهنی هستند که در تاریخ زبانزد خاص و عام می باشد . از قدیم ...