بازگشت به لیست مقالات » | جمعه 2 خرداد 1399 در ساعت 21 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

معماری قرون وسطی و معماری عثمانی

معماری قرون وسطی
اصناف معماری نیز در قرون وسطی وجود داشتند و نقش آنها ساخت کلیساها و صومعه سراهای بسیار عظیم و زیبا بود . قراردادهای کتبی بین معماران و صاحبان کلیسا و ساختمان ها در دسترس هستند و آثار آنها بقی مانده است . در زمان قرون وسطی اصولا نقش استاد بنا و معمار یکی بوده است .اکثر قراردادهای معماری در قرون وسطی مربوط به بناهای کلیسا و صومعه سرا بوده است که آثار اکثر آنها هنوز قابل مشاهده است .

 

برج لندن

تصویری از برج لندن

 "برج لندن قلعه ایست تاریخی واقع در کشور انگلستان ، شهر لندن . این برج در سمت شمالی رودخانه تیمز واقع شده است . نام رسمی این این برج ، قصر سلطنتی و قلعه ی نظامی و برج لندن علیا حضرت می باشد . در محدوده ای که برج لندن قرار دارد ، یک قلعه ی بریتانیایی و بعد از آن یک قلعه ی رومی وجود داشته است که بعد ازآنها این برج در این محل ساخته شده است . ولیبام فاتح دستور ساخت برج سفید را داده که این بخش از قدیمی ترین بخش های قلعه ی نظامی می باشد .سایر بخش های دیگر برج لندن در زمان هنری سوم ساخته شدند که مابین سال 1216 الی 1272 حکومت کردند .
برج لندن یکی از مخوف ترین و ترسناک ترین ساختمان های دنیا به حساب می آید و دلیل آن هم این است که اعدام های زیاد و قتل های مخوف و شکنجه هایی بسیار زجر آور در طی 1000 سال گذشته در آن صورت گرفته است . به گفته ی برخی از مردم آن منطقه بارها و بارها روح در آن دیده اند . برای کلاغ های برج لندن خرافاتی نیز وجود دارد و آن این است که اگر کلاغ ها ، برج را ترک کنند پادشاهی زمان سقوط می کند . وجود اولین کلاغ در برج به سال 1885 بر میگردد و اکنون 7 کلاغ در برج لندن وجود دارد و مقداری از بالهای آنان نیز به دلیل خرافات موجود بریده شده تا نتوانند پرواز کنند و از برج خارج شوند . هر کدام از کلاغ های برج لندن نامی مشخص دارند . در برج کلاغ های زیادی وجود دارند اما مقام این 7 عدد پابرجا می باشد ."

 مقاله مفید >>> معماری آسیایی

از صده ی ۹ میلادی بود که به دلیل ساخت کلیسا ها و صومعه سراها توسط روحانیون و سپس تاجران جهت بناهای عظیم و کاخ ها دانش مماری گسترش فراوانی در تمام اروپا به راه انداخت و باعث خلق آثار هنری و بوجود آمدن سبک های متعددی شد . سبک گوتیک ، رمانسک و پان اروپایی از سبک های بوجود آمده در آن زمان بود .

 

کلیسای نوتردام پاریس

تصویری از کلیسای نوتر دام پاریس

کلیسای جامع نوتردام واقع شده در کشور فرانسه و شهر پاریس . معروف ترین کلیسای فرانسه می باشد . این کلیسا در قرن 11 بر شهر پاریس مشرف بوده است . هر سال حدود سیزده میلیون نفر از این اثر زیبا و فاخر دیدن می کنند . کلیسای نوتردام از مظاهر فرهنگی و ملی فرانسه به حساب می آید و در جزیره ی سیته در میانه رود سن و در محدوده ی منطقه 4 مرکز پاریس واقع شده است .

 

معماری عثمانی 
در اواخر قرون وسطی بود که معماری عثمانی بوجود آمد . این نوع معماری گسترش زیادی یافت و در سرتاسر امپراتوری عثمانی قابل مشاهده بود . این معماری از بالکان تا آنتولی به سمت اروپای مرکزی رسوخ کرده و تا ورای سواحل دریای سرخ نیز گسترش یافت . اکثر آثار معماری عثمانی در مناطقی که در آن عثمانی شکست خورده بود از بین رفته است و آثاری از معماری عثمانی در آن مناطق وجود ندارد و البته در بسیاری از مناطق این آثار مشهود است که در بخش زیر برخی از آنها را بریتان قرار داده ایم .

 

مسجد سلطان احمد استانبول

تصویر مسجد سلطان احمد واقع در کشور ترکیه شهر استانبول

شهر استانبول در زمان حکوکت عثمانی بین سالهای 1453 تا 1923 پایتخت بوده است . این مسجد از شاهکار های معماری اسلامی به حساب می آید . این مسجد به نام مسجد آبی نیز شهرت دارد و این شهرت به دلیل وجود کاشی های آبی رنگ در آن می باشد .

 استاری موست پل زمان عثمانی

پل استاری موست

پل استاری موست مربوط به زمان عثمانی می باشد که در قرن 16 میلادی ساخته شده است و آثار آن هنوز قابل مشاهده است . 

 

آتلیه معماری موبیوس ارائه دهنده ی خدمات نوین معماری ، طراحی ویلا ، طراحی نما ، طراحی محوطه و فضای سبز و سایر خدمات معماری و مهندسی در سراسر ایران - با آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
طرح ایرانی برگزیده مسابقه طراحی غرفه استراحت و تماشا

طرح ایرانی برگزیده مسابقه طراح ...

  طرح ایرانی برگزیده مسابقه طراحی غرفه استراحت و تماشا این مسابقه‌ی آزاد بین المللی برای طراحی پاویون استراحت و تماشای مناظر در دره زیبا ...

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک

طراحی ویلا کلاسیک - معماری کلاسیکهمانطور که از نام این نوع طراحی ویلا مشخص می باشد سبک آن از نوع کلاسیک می باشد . اصولا معماری هر بنایی طبق طراحی آن م ...

طراحی ویلا ایرانی

طراحی ویلا ایرانی

طراحی ویلا ایرانی یکی از بخش های مهم معماری طراحی ویلا می باشد . ایرانی ها دارای معماری کهنی هستند که در تاریخ زبانزد خاص و عام می باشد . از قدیم ...